התקשרו היום! 077-5719588 | yael@effie.org.il

תנו כבוד למסורת! חדשנות פוגשת מסורת – ותנובה פוגשת צמיחה דו ספרתית

משרד פרסום: McCann Tel Aviv, חברה: קבוצת McCann, הורדת מצגת

תנובה היא השחקן המוביל בזירת מוצרי החלב, בחברה הישראלית בכלל ובקרב החברה הערבית בפרט. עם אחוזי חדירה גבוהים למוצרי הבסיס, בתנובה רצו להמשיך לבסס ולהגדיל את דריסת הרגל ולשפר את מעמדם בקרב החברה הערבית. ההזדמנות שזוהתה: זירת מוצרי הפרמיום הקולינריים – “השף הלבן” וגבינות “Collection” –  שמייצגים שניהם פוטנציאל צמיחה שאינו ממומש בקהל זה.

אולם האתגר התרבותי לא פשוט: במטבח הערבי בולטים מתכונים מסורתיים שעוברים מדור לדור המהווים חלק בלתי נפרד מהתרבות והמשפחתיות – וכניסת מוצרים חדשניים ללב הבית, המטבח, הינו מהלך מהפכני שעלול אף להיתפס כמתריס כנגד הכבוד למסורת. מול כך, תנובה לא נרתעה ורקחה מהלך הנשען על הבנה עמוקה של החברה הערבית והייחודיות שלה, תוך זיהוי מגמות עכשוויות והזדמנויות חדשות שנפתחות.

כיצד מגשרים על המתח המובנה בין מסורת לבין חדשנות? עם הרבה כבוד למסורת ומתוך כוונה לא להחליף, אלא לחבר. תנובה ייסדה נכס דיגיטלי ייעודי לחברה הערבית – “מטבח תנובה (Matbach)”, מותג תוכן קולינארי שנותן במה מכובדת למתכונים מסורתיים שונים של החברה הערבית, תוך מתן פרשנות חדשה שמצעידה את המנה קדימה בעזרת המוצרים הקולינריים של השף הלבן וסדרת Collection. מסורת, אבל עם טוויסט. המהלך פנה לקהל בגובה העיניים דרך שימוש במשפיעניות רשת מהחברה הערבית.

והתוצאות? המהלך הביא למעורבות גבוהה בתכנים ובאתר, עליות מרשימות בתדמיות המותג, ועליות של עשרות אחוזים במכירות המוצרים הקולינריים!

הראל יהודה – מנהל מגזרים קונצרני הילה מייזלס – מנהלת שיווק מגזרים זוהר שפר – מנהלת מותג מגזר ערבי
הראל יהודה – מנהל מגזרים קונצרני הילה מייזלס – מנהלת שיווק מגזרים זוהר שפר – מנהלת מותג מגזר ערבי