התקשרו היום! 077-5719588 | yael@effie.org.il

נלחמים על "בית אמיתי": איך הצלנו את הבית היחיד שמטפל בנפגעות תקיפה מינית והפכנו תופעה מושתקת לסוגיה שמטרידה כל בית בישראל

משרד פרסום: גיתם BBDO, חברה: עלם עמותה לנוער במצבי סיכון, הורדת מצגת

אחת מכל 6 נערות בישראל עברה או עוברת פגיעה מינית על-ידי בן משפחה או אדם קרוב אליה. הנתון המצמרר הזה הוא נקודת הפתיחה של הסיפור שלנו. מאז שהוקם ב-2006, “בית אמיתי” של עמותת עלם טיפל, תמך וסייע למאות נערות שעברו ועוברות פגיעה מינית – והחזיר אותן לחיים.

אך מול העשייה החשובה והמשמעותית של “בית אמיתי”, עלם עמדה מול קשיים תקציביים הנובעים ממודעות נמוכה להיקף וחומרת תופעת הפגיעות המיניות מחד, ומגידול במספר הנערות הפונות לקבלת טיפול מאידך. “בית אמיתי” נקלע לסכנת סגירה ממשית.

עלם הבינה שעל מנת להציל את בית אמיתי, עליה למצוא פיצוח חכם ומדויק, שיעזור לה לפרוץ את חומת השתיקה והאטימות – ולאפשר לעוד אלפי נערות שעברו פגיעה מינית את רשת התמיכה וההגנה, שהן כה זקוקות לה כדי להמשיך את חייהן.

מול התקציב המוגבל, החסמים והאתגרים שנתקלנו בהם לאורך הדרך, יצרנו מהלך חכם, חזק וחוצה פלטפורמות שהצליח להפוך תופעה מושתקת לתופעה בוערת ומוחשית שיכולה לקרות לכל אחת.

והתוצאות? הצלחנו לגייס מעל חצי מיליון₪ מעבר ליעד התרומות שהגדרנו, העלנו את תופעת התקיפות המיניות לסדר היום עם מעל 90 אייטמים בגופי המדיה והחדשות המובילים בישראל!

אבל חשוב מהכל – הצלחנו להבטיח את המשך קיומו של בית אמיתי – ולאפשר לעוד נערות וצעירות להגיע למקום מבטחים ולקבל את התמיכה, הטיפול והסיוע שהן צריכות כדי לחזור לחיים.

נאווה ברק - נשיאת עמותת עלם שלמה ינאי - יור עמותת עלם ענבל דור קרמבל - מנכלית העמותה
נאווה ברק - נשיאת עמותת עלם שלמה ינאי - יור עמותת עלם ענבל דור קרמבל - מנכלית העמותה