התקשרו היום! 077-5719588 | yael@effie.org.il

לא נעים מת מזמן: איך Pepper Pay הושק אחרון – ולקח את המקום הראשון

משרד פרסום: McCann Tel Aviv, חברה: פפר, הורדת מצגת

רקע:

פפר-פיי הושק בפברואר 2017, זמן קצר אחרי המתחרים. קצר, אך גורלי. כמה חודשים שעושים את ההבדל בין שחקן דיגיטלי חדשני ומנצח – לבין “עוד אפליקציה שלעולם לא אוריד”. רוב הצרכנים כבר ידעו טוב מאוד שאפשר להעביר כסף בנייד. חמור מכך – חלק גדול כבר השתמשו ב-Paybox וב-BIT. וכשמדובר במוצר דיגיטלי ופונקציונלי כ”כ, שכל תכליתו הוא העברת כספים בטאצ’ – אתם בטח חושבים לעצמכם: אותו הטריק, אותו השטיק. למה שמישהו בכלל יוריד אפליקציה נוספת מאותו הסוג? אז תחשבו שוב.

המהלך:
אנחנו בפפר-פיי הבנו שלהעביר כסף בפשטות זה נחמד, אבל זה לא הסיפור האמיתי כאן: זה לא הכסף. זה לבקש את הכסף. ה-“לא נעים לי” הפולני והטוב שמסתובב כאן כבר דורות. הטכנולוגיה לבדה לא יכולה לפתור את המועקה הזו שבלרדוף אחרי אותו חבר, ולבקש את הכסף הקטן הזה שהוא פשוט לא מחזיר. במזומן או בסלולרי – ה-“לא נעים לי” עדיין כאן!

אז החלטנו לפתח מוצר שונה לחלוטין – אפליקציה שהיא פלטפורמה חברתית, ששמה את הדינמיקה סביב הכסף במרכז ומשנה אותה מהיסוד. הפכנו את העברת הכספים מחוייה של אי-נעימות לחוויה נעימה ומחוייכת.

התוצאות:

נגענו בדיוק בנקודה: כנגד כל הסיכויים, Pepper Pay התגברה על ההשקה המאוחרת ועקפה את המתחרות שהיו שם לפני! היא הפכה לאפליקציה המובילה בקטגוריה הן מבחינת תפישות והן בנתח השוק שלה!