התקשרו היום! 077-5719588 | yael@effie.org.il

: טרזמָה או טרזמֶה? איך הצלחנו להפוך שם מורכב למטבע לשון ולהחזיר את המותג למסלול של צמיחה, פשוט מאוד- בעזרת השם

משרד פרסום: McCann Tel Aviv, חברה: יוניליוור, הורדת מצגת

בשנת 2016 נחת בישראל מותג השיער טרזמה. המותג שמבוסס בשוק האמריקאי, הגיע לקרב קשה מול מותגים מבוססים ומוכרים בישראל, אליהם הצרכניות התרגלו ופשוט לא הצליח להתרומם. כדי להחדיר את המותג לתודעה הישראלית היה צורך לעצור ולחשב מסלול מחדש.
ההבנה הראשונה היתה שאנחנו צריכים לחזור לרגע הכי בסיסי בכניסה של מותג חדש לשוק, השם. החלטנו למנף את הקושי של הקהל הישראלי לבטא את שם המותג, להשתמש בדבר כדי לעודד זכירות בעזרת משפט פשוט- “טרז-מה?”טרזמה!
תובנה שניה היתה להשתמש בחוויה הנפוצה, כי מעט דברים שיכולים לחרב יום כמו bad hair day. הקמפיין התמקד בנשים אמיתיות, לא דוגמניות, שחוות את הסיטואציה המוכרת והמתסכלת של שיער יפה שפשוט מסרב להסתדר, זאת לעומת שיער שמסתדר לו בכיף ובקלות בעזרת טרזמה.
כדי למקסם חשיפה, זכירות, בולטות ומודעות לשם טרזמה, עלינו תחילה עם סרט ארוך. רק לאחר שכבר “לימדנו” בצורה מעמיקה את משמעות המילה החדשה, ומה המוצר יכול לעשות לשיער של הצרכנית, עברנו לאסטרטגיית של רפיטיציות קצרות יותר. הקמפיין היה משולב, טלוויזיה ודיגיטל (אינסטגרם, פייסבוק ויוטיוב)  ופנה לקהל הרלוונטי ביותר עבורנו, קהל נשים  18-45.
לסיכום, לקחנו מותג אמריקאי מבוסס, עשינו לו לוקליזציה, התחברנו למה שכל אישה הכי רוצה מהשיער שלה, שפשוט יסתדר כבר!  התוצאה- צמיחה כספית של 60% בתקופה שלאחר הקמפיין
 

אוהד שמידט, מנהל שיווק PC ארנון שפירא, סמנכ נופר מדן, מנהלת קטגוריית שיער
אוהד שמידט, מנהל שיווק PC ארנון שפירא, סמנכ"ל שיווק נופר מדן, מנהלת קטגוריית שיער