התקשרו היום! 077-5719588 | yael@effie.org.il

הנוסחה שגומלת את הישראלים ממותגים ומורידה את יוקר המחיה בישראל

משרד פרסום: גיתם BBDO, חברה: שופרסל, הורדת מצגת

בשנת 2013, בעוד שמותגי ה- FMCG המובילים התחילו להתאושש מתוצאות המחאה הצרכנית וחזרו להתנהל כרגיל, שופרסל מצאה את עצמה בצומת דרכים. לצד האטה בשוק הקמעונאות, הרשתות הפרטיות הגדילו את כוחן. הצרכן הישראלי בחר להילחם ביוקר המחייה באמצעות פנייה לקמעונאיות המזון הפרטיות שנתפסות כחלופות זולות יותר.
בעולם המותג הפרטי הוא שחקן משמעותי, עם קרוב ל- 40% נתח שוק. למרות זאת השקת המותג הפרטי של שופרסל ב– 2006 השאירה את הצרכן הישראלי אדיש וממוקד במותגים. התנהגות שנבעה מתפיסת איכות וערך נמוכות. ואכן, המותג הפרטי בישראל שיחק בעיקר בקטגוריות בסיסיות והיווה כלי טקטי ולא כחלופה איכותית למותגים בקטגוריות המובילות כספית ותדמיתית.
תחת תובנה זו, יצאה שופרסל למהלך שמטרתו לייצר לשופרסל יתרון תחרותי על פני קמעונאיות המזון הפרטיות והמותגים המובילים – השקת מגוון רב של מוצרים תחת המותג הפרטי שופרסל, תוך התמקדות בקטגוריות בעלות מעורבות צרכנית גבוהה. והכל תחת נוסחה פשוטה שגומלת את הישראלים מהתמכרותם למותגים:
אותה איכות, ללא המותג = פחות כסף.
המהלך נחל הצלחה אדירה וביצר את שופרסל כרשת הקמעונאית המובילה בישראל:
שופרסל הפכה את המותג הפרטי לאלטרנטיבה איכותית ושינתה את הרגלי הצריכה המסורתיים של הצרכן הישראלי, שהעדיף לצרוך את מותג הפרטי על פני המותגים המובילים במשק. המהלך הוביל לשיפור הרווחיות של שופרסל ומיצוב רשת שופרסל כרשת הנלחמת ביוקר המחייה בישראל!

אורי קילשטיין, סמנכ איציק אברכהן ,מנכ רונן בר שלום,מנהל שיווק
אורי קילשטיין, סמנכ"ל סחר ושיווק איציק אברכהן ,מנכ"ל רונן בר שלום,מנהל שיווק